“Серце в майбутньому живе…” (2) – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Серце в майбутньому живе…”

Говорити про Пушкіна можна нескінченно. І всього, що б ми про нього не сказали, буде мало. Пушкіна – це цілий мир, величезний, унікальний, неповторний. Його творчість настільки велика й багатогранно, що можна присвятити його вивченню все своє життя – і довідатися, зрозуміти, повністю осмислити лише деяку частину. З ім’ям Пушкіна ми виросли. Його вірші супроводжували нас у мінути смутку й радості, розпачі й надії. І завжди в них можна знайти відзвук своїх почуттів, думок, настроїв. І одержати раду, знайти підтримку, побачити правильний шлях.

От і тепер, прочитавши вірш «Якщо життя тебе обдурить…», я дивуюся й захоплююся одночасно: скільки великої мудрості закладено в цих декількох рядках! Вірш невеликий по обсязі. Але наскільки велике його зміст, наскільки неоціненний його значення! Варто задуматися, як часто

Нам доводиться зіштовхуватися з несправедливістю, обманом, злом. Скільки райдужних надій розбивається об камені реального життя. Скільки разів, зазнавши невдачі, ми в розпачі безпомічно опускаємо руки. І зупиняємося на полпути. І зневіряємося в удачу й надію на краще. Але чи праві ми? Чи можна й чи варто повертати назад, зустрівшись із першою перешкодою?

«Якщо життя тебе обдурить», – читаємо ми й думаємо: «Але ж дійсно, життя дуже часто обманює!» Але автор відразу зупиняє нас:

Не засмучуйся, не гнівайся!

Він немов угадує наші почуття й попереджає нашу реакцію. З висоти своїх знань, свого життєвого досвіду, у якому ми ні на секунду не сумніваємося, він затверджує:

День веселощі, вір, настане.

Серце живе в майбутньому, живе прагненням уперед, надіями, мріями. Пускай «сьогодення уныло». Але адже наше життя – це ланцюг удач і розчарувань, щасливих днів і днів зневіри. Тому, якщо зараз ми не маємо сил що-небудь змінити, варто упокоритися. У жодному разі не потрібно падати духом і отчаиваться, лаяти долю й ремствувати на життя. Цього разу тобі не повезло, життя обдурила тебе, але завтра все може змінитися. І твоє серце повинне бути відкрито для радості, потрібно сподіватися на щастя й удачу, тоді вона обов’язково прийде. А невдачі й розчарування зміняться теперішніми перемогами. Інший день прийде на зміну нинішньому, зникнуть суму й прикрості, підуть образа й злість. І ти будеш згадувати свою невдачу як щось маленьке й незначне. Так чи коштувало злитися? Чи коштувало таїти образу? Звичайно, немає. Поет, як завжди, прав. Все погане забудеться. Адже життя швидкоплинне й мінлива:

Все мгновенно, все пройде;

Що пройде, то буде мило.

И дійсно, давайте згадаємо, скільки разів траплялося нам через що розбудовуватися й засмучуватися. І що тепер? У більшості випадків ми згадуємо про це з посмішкою. Тому що настав новий день, наші проблеми зважилися самі собою, їм на зміну прийшли нові турботи, прагнення, нові цілі. Життя не зупиняється, вона йде вперед. І вона так прекрасна! Так давайте прислухаємося до слів великого поета й будемо випливати його мудрим радам.

Скільки б не пройшло років, десятиліть, століть, а твору Олександра Сергійовича Пушкіна залишаться жити й ніколи не втратять своєї свіжості, сили й актуальності. І ще не одне

Покоління буде із захватом і подякою перечитувати безсмертні рядки й учитися, і рости, і взрослеть на віршах великого поета.

Збережи - » “Серце в майбутньому живе…” (2) – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Серце в майбутньому живе…” . З'явився готовий твір.

“Серце в майбутньому живе…” (2) – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Серце в майбутньому живе…”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.