Пророцтва книги Данила

Різнобічний опис процесів і подій історії. Паралельні пророцтва в книзі пророка Иеремии. Перехресні посилання по подіях у книгу Одкровення. Пророк Данило (евр. – “Бог мій Судія” ) жив в Іудеї (сучасна територія Ізраїлю) в 624(?) – 538 р. до н.е. У віці 20(?) років потрапив у Вавилонський полон пануючи Навуходоносора. По біблії в цей час він одержав дарунок від Бога в тлумаченні снів ( Даний. 1,6) : “ 6 Між цими минулого із синів Иудиних Данило, Ананія, Мисаил і Азария.

17 И даровал Бог чотирьом цим отрокам знання й розуміння всякої книги й мудрості, а Данилу ще даровал розуміти й усякі бачення й сни .” І разом із трьома іншими був за розум обраний у радники паную (такі люди у Вавилоні називалися – Халдеями) .

И, от один раз (через 3 роки після полону Данила) , у часи розквіту Вавилона трапилася така історія: Один раз увечері Навуходоносору приснився сон. Прокинувшись ранком, цар відчув, що цей сон має величезну важливість для майбутнього, але він був у зніяковілості, оскільки не міг згадати, що саме йому приснилося. Для роз’яснення свого сну Навуходоносор призвав провісників, звіздарів і мудреців. Він сказав ( Даний. 2,3 ) : “ 3 И сказав їм цар: “сон снився мені, і тривожиться дух мій; бажаю знати цей сон” . ” .

И сказали Халдеї цареві ( Даний. 2,4 ) : “ 4 Цар! У віка живи! Скажи сон твій рабам твоїм, і ми пояснимо значення його ” .

Далі розмова пішла так ( Дана. гл. 2) : “ 5 Відповідав цар і сказав Халдеям: “слово відступило від мене; якщо ви не скажіть мені сновидіння й значення його, те в шматки будете порубані, і доми ваші звернуться в руїни;

6 Якщо ж розповідайте сон і значення його, те одержите від мене дарунки, нагороду й велику почесть; отже скажіть мені сон і значення його” .

7 Вони вдруге відповідали й сказали:” Так скаже цар рабам своїм сновидіння, і ми пояснимо його значення

11 Справаа, який цар вимагає, так важко, що ніхто іншої не може відкрити його цареві, крім богову, яких перебування не із плоттю” .

12 Розлютив цар і сильно розгнівався на це й наказав винищити всіх мудреців Вавилонських .” Новина швидко поширилася по Вавилону й дійшла до Данила ( Даний. 2,13 ) : “ 13 Коли вийшло це веління, щоб убивати мудреців, шукали Данила й товаришів його, щоб умертвити їх .” – Данило належав до утвореної еліти Вавилона, але він не був ні звіздарем, ні провісником, ні чарівником

Отже, що ж було далі: Коли був видано указ, що стосується провісників і мудреців, Данило попросив час на те, щоб помолиться. Коштуючи на колінах, він звернувся із щирою молитвою до Бога небесному. Він попросив Бога розкрити йому сон, що бачив Навуходоносор, з усіма подробицями й тлумаченням

Навуходоносор із тривогою очікував новин у палаці, коли до нього ввели Данила. І відразу ж цар запитав ( Даний. 2,26 ) : “ 26 Цар сказав Данилу, що названий був Валтасаром:” чи Можеш ти сказати мені сон, що я бачив, і значення його?” “.

И тут ми звернемося до Книги Данила ( Даний. гл. 2) : “ 27 Данило відповідав цареві й сказав: “Таємниці, про яку цар запитує, не можуть відкрити цареві ні мудреці, ні обаятели, ні тайноведци, ні гадатели.

28 Але є на небесах Бог, що відкриває таємниці; і Він відкрив цареві Навуходоносору, що буде в останні дні. ” .

До якому конкретно часу ставиться пророцтво сну Навуходоносора? Коли цей сон збудеться остаточно? В останні дні. Данило сказав: “Але є на небесах Бог” . Данило не міг розкрити зміст сну, але це міг зробити Бог. Діючи через Данила, саме Бог розкрив сон Навуходоносору.

Але перед тим, як ми розберемо цей сон, треба також відзначити, що в наслідку Бог на цю же тему показав ще один сон Данилу ( Даний. гл. 7) . Тому у своєму описі й тлумаченні сну Навуходоносора, я так само опишу сон Данила. Цей опис буде йти слідом за тлумаченням сну Навуходоносора.

Ми продовжуємо читати останню частину тексту 28 : “ Сон твій і бачення глави твоєї на ложі твоєму були такі:

29 Ти, цар, на ложі твоєму думав про те, що буде після цього, і Відкриваючої таємниці показав тобі те, що буде

30 А мені таємниця ця відкрита не тому, що я був мудріше всіх живучих, але для того, щоб відкрито було цареві розуміння, і щоб ти довідався думки серця твого ” .

А тепер читаємо тексти з 31 по 35 – саме тіі, через які ми й досліджуємо книгу Данила: “ 31 Тобі, цар, було таке бачення: от, якийсь великий бовдур; величезний був цей бовдур, у надзвичайному блиску стояв він перед тобою, і страшний був вид його.

32 У цього бовдура голова була із чистого золота, груди його й руки його – зі срібла, чрево його й стегна його – мідні

33 Гомілки його залізні, ноги його частиною железнце, частиною глиняні

34 Ти бачив його, доколе камінь не відірвався від гори без сприяння рук, ударив у бовдура, у залізні й глиняні ноги його й розбив їх.

35 Тоді все разом роздрібнилося: залізо, глина, мідь, срібло й золото зробилися як порох на літніх гумнах, і вітер відніс їх, і сліду не залишилося від них; а камінь, що розбив бовдура, зробився великою горою й наповнив всю землю ” .

От яке повідомлення ми прочитали. Тепер ми розглянемо що ж це значить, причому ми дозволимо самої Біблії розкривати пророцтва, а додатковою літературою ми будемо тільки перевіряти: вірні чи пророцтва ні?

А що ж значило це пророцтво? Адже хоча Навуходоносор визнав сон (Даний. 3,47) : “ 47 И сказав цар Данилу: “істинно Бог ваш є Бог богів і Владика царів, що відкриває таємниці, коли ти міг відкрити цю таємницю!” ” .

- він напевно хотів знать і тлумачення сну. І пророк сказав (Даний. 2,36) : “ 36 От сон! Скажемо перед царем і значення його ” Данило вжив саме таку форму- “скажемо” , а не: “Я скажу тлумачення його” . Він так сказав, маючи на увазі, що Бог відкрив йому зміст. Данило усвідомлював себе вустами Добродії, не тільки розповідаючи про сон пануючи, але й тлумачачи його. Отже прочитаємо тлумачення й розглянемо що воно значить ( Даний. 2,37- 45 ) :

“37 Ти, царі, цар царів, якому Бог Небесний даровал царство, владу, силу й славу;

38 И всіх синів людських, де б вони не жили, звірів земних і птахів небесних Він віддав у твої руки й поставив тебе владикою над усіма ними, ти – ця золота голова!

39 Після тебе повстане інше царство, нижче твого, і ще третє. царство, мідне, котре буде володарювати над всею землею

40 А четверте царство буде міцно, як залізо: тому що як залізо розбиває й роздрібнює всі, так і воно, подібно нищівному залізу, буде роздрібнювати й розтрощувати

41 А що ти бачив ноги н пальці на ногах частиною із глини горшечной, а частиною із заліза, то буде царство розділене, і в ньому залишиться трохи міцності заліза, тому що ти бачив залізо, змішане з горшечной глиною

42 И як персти ніг були частиною із заліза, а частиною із глини, так і царство буде частиною міцне, частиною тендітне

43 А що ти бачив залізо, змішане із глиною горшечною, це значить, що вони змішаються чрез насіння людське, але не зіллються одне з іншим, як залізо не змішується із глиною ” .

Вавилон

(вірші 37-38) Отже, Данило говорить цареві Навуходоносору: “Твоє царство – Вавилон -персоніфікує ця золота голова” .

Яке дивне визначення вавилонського царства! Вавилон – золота голова

Вавилон – могутній метрополис стародавності. Через місто протікає ріка Євфрат. Стіни міста 200 футів висотою й так широкі, що по них можуть проїхати три колісниці в ряд. “ Грецький історик Геродот пише, що вавилоняне щедро прикрашали місто золотом, особливо храмові будівлі. Історик описує золотого бога Вавилона, Біль-Мардука, що сидить на золотому троні, а поруч із ним стояв золотий стіл, і він містився в золотому храмі Вавилона. Так, Вавилон дійсно золота голова .” А тепер так само розглянемо сон Данила ( Даний. 7, 1-3 ) :

“1 У перший рік Валтасара, пануючи Вавилонського, Данило бачив сон і пророчі бачення голови своєї на ложі своєму. Тоді він записав цей сон, виклавши сутність справи

2 Почавши мовлення, Данило сказав: бачив я в нічному баченні моєму, і от, чотири вітри небесних боролися на великому морі, і чотири більших звірі вийшли з моря, не схожі один на іншого

3 Перший – як лев, але в нього крила орлині; я дивився, доколе не вирвані були в нього крила, і він піднятий був від землі й став на ноги, як людина, і серце людське дане йому” .

Тепер давайте розберемо цей вірш. Отже в другому вірші ми бачимо грандіозну картину шторму на море. Сильні вітри в люті шпурляли хвилі, коли чотири дивні види звірів вийшли із прибою. Вітри, води й звірі-символи, звичайно використовувані Вписании.

Море – персоніфікує моря людські, велика кількість людей, націй і мови – море людське всіх століть (Отк. 17,15) .

Вітри – це символи війни й розбрату (Иер. 49,36) .

“Ці більші звірі , яких чотири, означають, що чотири царі повстануть від землі” (Даний. 7:17) .

Pages: 1 2 3

Збережи - » Пророцтва книги Данила . З'явився готовий твір.

Пророцтва книги Данила

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.