Причини створення ордена Ісуса

У Португалії єзуїтам повезло із самого початку. Король цієї країни Іоанн III, що шукав вірних засобів до винищування єресі, звернувся до тата із просьбою надіслати єзуїтів. Лойола обрав для цієї місії двох єзуїтів. Після 1543 року в більшості аристократів Португалії духівниками були єзуїти. Незабаром вони проникнули в Бразилію, в 1549 році затвердилися там.

Проникнути у Францію єзуїтам коштувало більших праць. Коли ще зароджувався їхній орден у цій країні два десятиліття поширювалося лютеранство. Пізніше туди проникнув кальвінізм. Політика прихильників зміцнення королівської влади й територіальної єдності Франції породила галликанизм – рух за створення французької національної церкви, незалежної від Рима. Спроби легалізуватися, спочатку початі єзуїтами у Франції, окончились невдачею. Паризький парламент і Сорбонна засудили послідовників Лойоли. Генерал єзуїтів запропонував причаїтися. В 1547 році на престол вступив Генріх II, чоловік знаменитої Катарини Медичи; завдяки італійській принцесі, єзуїти нахлинули у Францію й користувалися політичним впливом.

У Нідерландах єзуїтам протистояло потужний національно-визвольний рух народу, релігією якого були, головним чином, кальвінізм і лютеранство. Перші кроки єзуїтів у країні були обережні. Але поступове число їх зросло, були засновані колегії в Антверпені, Маастрихте, Брюсселі, Генте й в інших більших містах.

Особлива увага єзуїтів залучила Німеччина – батьківщина реформації. Перші етапи релігійної й політичної боротьби пройшли без участі єзуїтів. Теперішнє настання на Німеччину почалося в 1542 році. Орден Лойоли з великою спритністю використовував сложнейшую обстановку в цій країні, де релігійне питання мало першорядну політичну важливість. У землях католицьких князів єзуїти засновували свої колегії, захоплювали університети. Незабаром до них стали прибувати підкріплення з “Германської колегії” , що тато й Лойола заснували в Римі. Порушення прав протестантів усе частішали. Потім почалися формені гоніння: закриття протестантських церков, вигнання й убивства пасторів, насильное “звертання” населення в католицизм. У Баварії, Австрії, Тіролеві, Чехії, Швабии й інших землях католицький табір, у якому видну роль грали єзуїти, перейшов у настання. Хоча католики у всій Німеччині становили не більше третини населення, їхній табір виявив більше згуртованості, чим протестантський.

Pages: 1 2

Збережи - » Причини створення ордена Ісуса . З'явився готовий твір.

Причини створення ордена Ісуса

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.