«Правдива історія А-Кью»: повість про соціальну нерівність | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

«Правдива історія А-Кью»: повість про соціальну нерівність

Першим оповіданням Лу Сіня, написаним на простому розмовному мовою, був розповідь «Записки божевільного», що з’явився в 1918 р. в журналі «Нова молодь», який виходив під редакцією одного з перших ком-1 муністів в Китаї професора Лі Да-чжао. Розповідь присвячена викриттю моралі китайського феодального суспільства і глибокої реакційності конфуціанства. Як вказував сам Лу Сінь, розповідь був! написаний під впливом «Записок божевільного» Н. В. Гоголю. У ньому виражені гіркі думи письменника про скорботної частці китайського народу, задавленого вікової кабалою поміщиків і аристократії. Вже в цьому першому творі виявилися межі великого художника, яскрава індивідуальність письменника, глибина думки і широта філософських узагальнень. І за змістом, і за формою оповідання «Записки божевільного» був явищем принципово новим у китайській літературі. Ось зразок його прози - войовничої, повної громадянського пафосу:

• «Я перегортаю книгу історії - в ній немає дат. Зате кожна сторінка так і навскіс списана словами: «гуманність, обов’язок, шлях істини, мораль». Даремно силкувався заснути. До півночі уважно перечитував і, нарешті, побачив, що вся книга між рядків списана одним словом «людоїдство» … Тільки сьогодні я зрозумів, що вже багато років живу там, де протягом чотирьох тисяч .. років люди їдять людей … Рятуйте, рятуйте дітей !»

За «Записками божевільного» Лу Сінь почав писати невеликі соціально спрямовані новели і розміщати їх в масових прогресивних журналах. Глибокі за ідеями, пройняті бойовим духом, що розкривають громадські виразки Китаю, вони придбали воістину всенародне звучання. Лу Сінь ніколи не вагався у виборі: його місце було ка боці пригноблених. Його мета була - пробудити громадську совість. Будучи письменником критичного реалізму, Лу Сінь повинен був звернути свій погляд на особистість, подавляемую в китайському суспільстві, - на «маленької людини».

«Правдива історія А-Кью» - повість про соціальну нерівність - принесла Лу синю не тільки національну популярність, а й викликала бурю обурення в стані ворогів письменника, широку дискусію і нападки реакційних критиків. Його вороги не гребують жодними засобами. Все, що стояло по іншу сторону барикад, все реакційне в Китаї побачило, що за Лу Сіня стоїть народ, і вихлюпнуло на нього свою ненависть. З відкритим забралом Лу Сінь прийняв виклик. Своєю просвітницькою діяльністю, творчістю, викладанням він прагнув пробуджувати національну гордість, будив самосвідомість мас, вчив боротьбі з гнобителями.

• «Розпізнай ворога, розпізнати його під личиною одного і, розпізнавши, бий, і, переслідуючи, добивай! Розпізнай ворога навіть тоді, коли він говорить на твоєму ж мова?, Але говорить на захист імперіалізму і феодалізму », - вигукує Лу Сінь.

Ні чинів, Ні вчених ступенів не мав Лу Сінь. Але два звання за життя присвоїв йому вдячний народ: «Совість Китаю» і «Захисник Народу». Росла слава Лу Сіня. Росла його популярність за межами своєї країни. Але ще швидше зростала ненависть до нього з боку реакційних елементів Китаю. Ставленик Японії на півночі Китаю генерал Дуань Ци-жуй видає наказ про арешт Лу Сіня. Друзям вдається попередити його, і він своєчасно біжить не тільки від арешту, але і від неминучої смерті … Деякий час він живе в Амое (провінція Фу-цзян), переїжджає в Сватоу (провінція Гуандун), а потім в Кантон (нинішній Гуанчжоу), де бере активну участь разом з комуністами у розширенні національно-визвольного руху. Ренегатство «генералісимуса» Чан Кай-ши в 1927 р. змушує Лу Сіня разом з комуністами піти в підпілля. Навколо ллється кров … 375 тисяч комуністів стратив Чан Кай-ши за два-три роки розгулу реакції.

• «Я маю жити, - писав Лу Сінь .- Якщо на світі залишаються люди, які хочуть жити, то вони повинні сміти говорити, сміятися, плакати, гніватися, лаятися і битися, щоб змести з цього простору це прокляте час».

• І далі: «Сили мороку недовговічні. Вони спираються на те, що приречене на загибель … Майбутнє ж існує завжди, і воно явиться світлим … За нами вічне майбутнє, і воно буде світлим ».

Друзі Лу Сіня пропонують йому виїхати в еміграцію. Але Лу Сінь не хоче покидати свій народ. Він не думає про свою безпеку. Він їде до Шанхаю. І жартує, що на цей раз і іноземна юрисдикція на що-небудь придалася! Оселившись на Міжнародній концесії, яка перебувала під дією іноземних законів, він як би стає політичним емігрантом за межами своєї країни. Але ніколи ще не був він так близький китайському народу.

Усі наступні роки його життя сповнені пристрасного творчого натхнення і величезній суспільно-політичної роботи. Один за іншим створює Лу Сінь свої соціально насичені короткі новели, публіцистичні статті, повні революційного темпераменту. Тематика їх широка і різноманітна. Тут і жіночу рівноправність, і боротьба з системою рабства в Китаї, радянсько-китайська дружба, Затятим прихильником якої він був до останнього свого подиху, реалізм радянського живопису, боротьба з японською агресією і викриття гоміндану, ряд статей про пробудження національної самосвідомості китайського народу.

Бойова публіцистика Лу Сіня, перейнята революційної непримиренністю, становила кілька збірок: «От і все» (1930), «Тричі нероба» (1932), «Про лжесвобода» (1933), «Пишіть про кохання» (1934) та ін Публіцистика Лу Сіня звучить, читається, живе і сьогодні, вона кличе в бій все з тією ж пристрастю. Вона пройшла перевірку часом.

Збережи - » «Правдива історія А-Кью»: повість про соціальну нерівність . З'явився готовий твір.

«Правдива історія А-Кью»: повість про соціальну нерівність





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.