Пісня. Твір-Роздум з елементами опису

Відомий український поет і письменник И. Франко говорив: «Пісня й робота - більші дві сили!» Давайте задумаємося, чому це «сили»? Споконвіку живе в Україні пісня, з’єднавши в собі жагуче, емоційне слово із чарівністю музики. Вона супроводжує людей все життя - від колиски до могили, тому що немає події або такого почуття, що не знайшло б свого відображення в пісні. Мамина колискова, ніжна пісня любові, весільна співанка, бойовий гімн, зрештою - пісня-голосіння над померлим. Вона, як і доля народу, виростала на хлібі, історичних подій. Цілі історичні періоди відомі нам саме з пісень. Ліна Костенко говорила:

Історію же пишуть на столі, Ми ж пишемо кров’ю на своїй землі, Ми пишемо плугом, шаблею, мечем, Піснями й невольницким плачемо. Не завжди ми знаємо авторів пісень - багато серед них безіменних, але відомі імена їхніх творців оповиті легендами. А скільки було безіменних козацьких кобзарів, які прославляли рідний край, підтримували бойовий дух ваших знаменитих лицарів і самі часом гинули разом з воїнами! Пісні-Думи збереглися для нас, нащадків, як пам’ять про знамениті подвиги й героїзм захисників Вітчизни.

Минулого й інші пісні. «Реве й стогне Дніпро широкий», - поїсти ми й сьогодні.

І в мирні часи пісня поруч із нами. Існує безліч прекрасних пісень, які прославляють волю й незалежність нашої Батьківщини, підкреслюють безсмертну красу нашої мови.

  • Наша пісня, наша дума
  • Наша пісня, наша дума
  • Не вмре, не загине…
  • Т. Шевченко

«Роздавав Бог скарбу всім країнам, але забув Україну. Підійшла вона до нього й запитала: «А що ж мені даси, батько?» Задумався Бог, адже роздав уже всі свої скарби, і сказав: «Нехай буде пісня…» І стала пісня частиною життя України…» Не менше значення мали для українського народу й думи. Тому що в піснях і думах - вся наша духовна міць, наша історія, наше майбутнє.

Візьмемо «Думу про Самуиле Кішку». У ній розповідається про втечу героя, захисника Вітчизни, Самуиле Кішки з турецької неволі. У його образі втілені кращі риси теперішнього козака: сміливість, сила, кмітливість, волелюбність, які належними бути зразковими для нащадків.

Дума «Хмельницький і Барабаш» розкриває образ великого українця - мудрого гетьмана, талановитого полководця, полум’яного патріота Богдана Хмельницького, протиставляючи йому образ зрадника Барабаша.

«Дума про Марусю Богуславке» зображує образ теперішньої української дівчини - ніжної, гарної, але разом з тим сильної, сміливої, здатної на самопожертву заради порятунку своїх співвітчизників.

Дума «Мир великий, край далекий, і ніде прожити…» описує трагічні сторінки нашої історії, показуючи тугу й біль українського народу через руйнування Запорізької Січі:

  • «А вже ж москаль Запоріжжя навкруги облягав…
  • А вже ж москаль, а вже москаль Січ обступав…
  • А москалі не дрімали, запав обдирали,
  • А московські старшини церква грабували».

Тепер поговоримо про пісню. Багато століть вона супроводжувала українців протягом всієї життя. Новонароджена дитина чує першу в житті й, напевно, найкращу й ніжну пісню - материнську колискову. Підростаючи, він сам починав співати пісні: навесні - ластовиння, улітку - купальские, узимку - колядки, щедривки й т.п. Потім приходила перша любов і з нею ліричні, задушевні пісні. Далі - весілля, що, звичайно, не обходилися без пісень весільних. Родинне життя приносило нову радість і турботи, які виливалися в родинно-побутових піснях. И так - до самої смерті: у радості й у горі, крізь сміх і крізь сльози пісня була поруч із людиною. Неперевершені пісні створив український народ про своїх героїв - запорізьких козаків. Кращі їхні риси - мужність, хоробрість, вірність рідному народу - відтворені в образі легендарного Байды.

Пісні і думи - це наша історія, традиції, втілення народної мудрості, духовності, моральності. Тому ми вміємо цінувати їх, учимося з них бути гідними синами й донями своєї Батьківщини й передавати ці безцінні скарби наступним поколінням.

Збережи - » Пісня. Твір-Роздум з елементами опису . З'явився готовий твір.

Пісня. Твір-Роздум з елементами опису

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.