Підбор епіграфів до глав повести «Капітанська дочка» – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”

В епіграфі до глави «Сержант гвардії» розкривається розуміння Андрієм Петровичевым і Петрушей боргу офіцера. Петро Гринев – молодий дворянин, повітовий недоук. Він одержав провінційне утворення у француза, що «не був ворогом Пляшки» і любив сьорбнути зайвого». Батько його – Андрій Петрович Гринев розглядав поняття боргу з позиції офіцера. Він уважав, що офіцер зобов’язаний виконувати всі накази начальства, «служити вірно тому, кому присягнеш». Батько відразу говорить про те, що «Петруша а Петербург не поїде», і відправляє його в глуху Білогірську міцність. Андрій Петрович Гринев не хоче, щоб син навчився «мотати так повесничать».

Епіграфом до 11 глави є стародавня пісня. У главі «Вожатий» з’являється «мужичок», що згодом стає проводирем повстання. З появою Пугачова в романі виникає тривожна, загадкова атмосфера. Таким Петруша бачить його вже в пророчому сні: «Мужик підхопився з постелі, вихопив сокиру через спину й став махати в усі сторони… Кімната наповнилася мертвими тілами… Страшний мужик ласкаво мене кликав, говорячи: «Не бойсь…»

Пушкінський Пугачов «витканий» з фольклору. Не випадково його поява під час бурану, що стає символічним сповіщенням бунту. В «Двобої» Швабрин радить Гриневу: «…щоб Маша Миронова ходила до тебе присмерком, то замість ніжних віршиків подаруй їй пари серг». Тому між Гриневым і Швабриным відбувається двобій.

В епіграфі до п’ятого главі «Любов» говориться про Машу. Це звичайна російська дівчина, що сподівається зустріти свою любов. Тому її увага залучає Швабрин, засланий у Білогірську міцність за участь у дуелі. Спочатку неї залучає освіченість і начитаність молодого офіцера. Однак незабаром Швабрин робить ряд підлих учинків, що змушує Машу з обуренням відкинути його домагання. Теперішню любов Маша зустрічає в особі Гринева.

В епіграф до глави шостий поставлена пісня. Глава «Пугачовщина» говорить про те, як стихійно насувається на Білогірську міцність «невідома сила» – військо Пугачова. Пугачевское повстання несе із собою руйнування й загибель.

У главі «Приступ» відбита ключова ситуація «Капітанської дочки» – узяття міцності Пугачовим і поводження при цьому героїв. Всі учасники подій виявляються в ситуації вибору життя або смерті: кожний з них робить його у відповідності зі своїми поданнями про мораль, честі й боргу.

У восьмому розділі Гринев стає «незваним гостем» у Пугачова. На «дивній військовій раді» головний герой чує «тужливу бурлацьку пісню»: «Не шуми, мати зелена дібровонька». Його «пиитическим жахом» потрясає не тільки сама пісня, скільки співаючі її люди, «приречені шибениці».

В епіграфі до глави «Розлука» утримується основна думка: «смутне» розставання двох закоханих. Однак і це випробування вони гідно проходять.

У главі десятої Гринев стає перед вибором: борг офіцера або почуття. «У нощи» він намагається врятувати Марью Іванівну. В «Заколотній Слободі» Пугачов приймає Гринева «ласкаво». Проводир повстання живе за принципом: «Борг платежем червоний». Тому він вирішується ще раз допомогти Петру Гриневу врятувати Машу від Швабрина.

У главі «Сирота» Гринев і Пугачов приїжджають у Білогірську міцність. Там вони знаходять Машу «у селянському обірваному платті», «з розпатланими волоссями». Вона залишилася сиротою, – у неї «ні батька немає, ні матері». Всі надії на порятунок капітанська дочка покладає на улюбленого Гринева. Однак головним рятівником є Пугачов, що виявляє бажання бути «посаженым батьком» на їхньому весіллі.

У тринадцятому розділі «Арешт» для закоханих з’являється нове випробування: Гринев арештоване й обвинувачений у зрадництві. В останній главі «Суд» Гринев не хоче розповідати про капітанську дочку, що замішана в історії з Пугачовим. Однак Маша Миронова сама змогла перебороти всі перешкоди й улаштувати своє щастя. Чесність і щирість Маші допомогли одержати прощення для Гринева в самої імператриці

Збережи - » Підбор епіграфів до глав повести «Капітанська дочка» – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка” . З'явився готовий твір.

Підбор епіграфів до глав повести «Капітанська дочка» – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.