Образ Петербурга в романах Достоєвського “Злочин і покарання” і Толстого “Війна й мир”

Два найбільших письменники, Ф. М. Достоєвський і Л. Н. Толстой, почемуто рівною мірою недолюблювали утвір Петра Великого, його дітище Петербург. Це своє негативне відношення до північної столиці вони відбили у своїх безсмертних добутках. “Рідко де найдеться стільки похмурих, різких і дивних впливів на душу людини, як у Петербурзі”, констатує Свидригайлов, герой роману Ф. М. Достоєвського “Злочин і покарання”. І дійсно, Петербург театрально гарний, але абсолютно плоский і прямий, як шахівниця. Єдиний відступ від площини це арки мостів, єдине порушення прямизни це вигини рік і каналів. Петербург був побудований на порожнім місці, серед боліт, і ця напружена штучність давить постійно.

Можна захоплюватися архітектурними красами цього міста й одночасно божеволіти від відчуття замкнутості й самітності. Це відбувається з героями романів Достоєвського. “На вулиці жару стояла copyright

Збережи - » Образ Петербурга в романах Достоєвського “Злочин і покарання” і Толстого “Війна й мир” . З'явився готовий твір.

Образ Петербурга в романах Достоєвського “Злочин і покарання” і Толстого “Війна й мир”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.