Наташа Ростова – улюблена героїня Л. Н. Толстого

У чому секрет освіжаючого й оновлюючого впливу Наташи Ростовой на героїв? Чому спілкування з нею й навіть спогад про неї роблять непотрібними міркування про сенс життя: вона сама і є цей зміст. Наташа більш ніж хто-небудь із людей дворянського кола безпосередня. Вона почуває живе життя по-своєму, не аналізуючи неї. У ній втілюються кращі властивості жіночої істоти: гармонія й інтуїція. Вона живе вільно й раскованно, але всі її вчинки зігріті зсередини теплотою морального почуття, що вона з народження вбрала з російської атмосфери ростовського будинку

Народний початок її особистості проявляється легко й невимушено. Згадаємо російський танець Наташи в маєтку дядюшки: “Де, як, коли всмоктала в себе із цього російського повітря, яким вона дихала, – ця графинечка, вихована емігранткою-француженкою, – цей дух, звідки взяла вона ці прийоми, які раз де спа! е давно повинні витиснути? Але дух і прийоми ці були ті самі, виняткові, росіяни, яких і чекав від її дядюшка”.

У всіх своїх учинках і щиросердечних проявах Наташа беззвітно треба законам простоти, добра й правди. Навіть необачне захоплення Анатолем у значній мірі спровоковано поводженням князя Андрія. Катастрофа з Анатолем і зрада Андрію валить Наташу в стан болісної кризи, з якого неї виводить звістку про погрозу французької навали, що наближається Кмоскве.

На молитві в будинкової церкви Разумовских Наташа інтуїтивно шукає виходу із щиросердечної самітності, шукає зближення з людьми. Коли диякон урочисто проголошує: “Миром Господу помолимся”, Наташа розуміє, що може врятувати Росію: “Миром, – всі разом, без розходжень станів, без ворожнечі, а з’єднані братньою любов’ю – будемо молитися”. Живуче в ній патріотичний російський початок проявляється в пориві при від’їзді з Москви. “На схвильованій особі її, коли вона вбігла в кімнату, було тільки одне вираження – вираження “жалості, страждання за інших і зворотного желанья віддати себе всю для того, щоб допомогти ім. Видно було, що в цю мінуту ні однієї думки про себе… не було в душі Наташи”.

Самозабутня любов до ближнього ще раз виводить Наташу із щиросердечної кризи після смерті князя Андрія. Звістка про смерть брата Пети розбудило в ній моральні сили: “Вона відчула миттєво звільнення від заборони життя, що лежало в ній. Побачивши батька й услыхав через двері страшний, грубий лемент матері, вона миттєво забула себе й своє горе”. Сила любові Наташи полягає в тім, що її самопожертва зовсім безкорисливо.

Саме цим відрізняється вона від ощадливо-жертовної Соні, що “з радістю усвідомлювала, що вона, жертвуючи собою, цим самої піднімає собі ціну в очах себе й інших…”. У такій жертовності немає щиросердечного пориву, тому що вона заснована на егоїзмі. Перехід Наташи в зрілий жіночий вік здається чимсь copyright

Збережи - » Наташа Ростова – улюблена героїня Л. Н. Толстого . З'явився готовий твір.

Наташа Ростова – улюблена героїня Л. Н. Толстого

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.