Народний заступник – Гриша Добросклонов (по поемі «Кому на Русі жити добре»)

Іди до приниженого. Іди д скривджених – нас потрібний ти! Я. А. Некрасов Поема «Кому на Русі жити добре» створювалася в середині 70-х років, у період нового демократичного підйому, коли Росія виявилася на порозі революції. Народники, що проповідували революційні ідеї, покладали всі надії на селянство. З метою революційної пропаганди почався масовий рух інтелігенції внарод.

Однак «ходіння в народ» не увінчався Даний текст призначений тільки для приватного використання 2005 успіхом. Селянські маси залишилися байдужими до революційної проповіді народників. Питання про те, як внести революційна свідомість у народні маси, направити їх на шлях активної боротьби, у сформованій ситуації встає особливо гостро.

У народницькому середовищі в той час велися суперечки про форми й методи пропаганди в селі. Образом Гриши Доброск-Лонова автор теж включається в цю суперечку. Некрасов не засумнівався в необхідності живого зв’язку інтелігенції з народом і дієвості революційної пропаганди серед селян навіть тоді, коли «ходіння в народ» зазнало невдачі

Таким борцем-агітатором, що йде разом з народом, впливаючи на свідомість селянства, є Гриша Добросклонов. Він – син дячка, що жив «бідніше зубожілого останнього селянина», і «батрачки безмовної», слізьми солившей хліб. Голодне дитинство й сувора юність зблизили його з народом, визначили життєвий шлях Григорія. …років п’ятнадцяти Григорій твердо знав уже, Що буде жити для счастия Вбогого й темного Рідного куточка. Багатьма рисами свого характеру Гриша нагадує Добролюбова.

Як і Добролюбов, Добросклонов – борець за селянські інтереси, за всіх «скривджених» і «принижених». Він хоче бути першим там, «…де важко дихається, де горі чується». Йому не потрібно багатство й далекі турботи про особисте благополуччя. Некрасовский революціонер готується віддати своє життя за те, «щоб… кожному селянинові жилося привільно-весело на всій святій Русі!

». Григорій не самотній. На «чесні» шляхи вийшли вже сотні людей, подібних йому. Як і всім революціонерам, Йому доля готовила Шлях славний, ім’я голосне Народного заступника, Сухоту й Сибір. Але Григорія не лякають майбутні випробування, тому що він вірить у торжество справи, якому присвятили все життя. Він бачить, що сам багатомільйонний народ пробуджується до боротьби. Рать піднімається Незлічима, Сила в ній позначиться Незламна!

Ця думка наповнює його душу радістю й упевненістю в перемозі. У поемі показано, яка сильна дія роблять на селян-вахлаків і на сімох мандрівників слова Григорія, який вони заражають вірою в майбутнє, у щастя для всієї Русі. Григорій Добросклонов – майбутній ватажок селянства, виразник його гніву й розуму

Важкий його шлях, але й славний, на нього вступають «лише душі сильні, велелюбні», на ньому чекає людини справжнє щастя, тому що найбільше щастя, по думці Некрасова, складається в боротьбі за волю пригноблених. На основне питання: «Кому на Русі жити добре?» – Некрасов відповідає: борцям за щастя народу. У цьому й полягає зміст поеми. Бути б нашим мандрівникам під родною крышею, Якщо б знати могли вони, що діялося Сгришею.

Чув він у груди своєї сили неосяжні, Тішили слух його звуки благодатні, Звуки променисті гімну шляхетного – Співав він втілення счастия народного. Долю народу поет зв’язує з успішним З’єднанням селянства й інтелігенції, перед Лагая своє рішення питання про те, як установити Контакт і взаєморозуміння, як ліквідувати су Ществующий між ними розрив. Тільки совмест Ные зусилля революціонерів і народу можуть вывес Ти селянство на широку дорогу волі й Щастя. А поки російський народ ще тільки на шляху ДО «бенкету на увесь світ».

Збережи - » Народний заступник – Гриша Добросклонов (по поемі «Кому на Русі жити добре») . З'явився готовий твір.

Народний заступник – Гриша Добросклонов (по поемі «Кому на Русі жити добре»)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.