Мідний Вершник. Два герої

Мідний Вершник”. Два герої. Суть кнфл м/д гос. владою й приватним чолом. Поема “Мідний вершник” була написана в 1833 році. У ній Пушкін в узагальненій образній формі противопос-тавляет дві сили держава, уособлена в Петрові I (а потім у символічному образі ожилого пам’ятника), і людини з його особистими, частками переживаннями

З перших же рядків вступу в поемі “Мідний вершник” з’являється образ Петра-Реформатора, “повного великих дум”, які геній Пушкіна отчеканил у литі формули історії: Тут буде місто закладене На зло гордовитому сусідові. Природою тут нам призначено В Європу прорубати вікно… Вступ до “Мідного вершника”, цей гімн Петру й Петербургові, належить до числа самих знаменитих творів Пушкіна. Але в цій поемі вперше поет замислюється над тим, що з роками починає турбувати його усе сильніше.

Це протиріччя “між державними установами Петра Великого й тимчасових його указів”. В “Мідному вершнику” є Петро-Самодержець. Він представлений не в яких-небудь конкретних діяннях, а в символічному образі Мідного вершника як уособлення нелюдської державності. Навіть у тих рядках, де Пушкін начебто б славить справа Петра, уже чутна інтонація тривоги: Про потужний владар долі!

Чи не так ти над самою безоднею На висоті, вуздою залізною Росію підняв дибки? “Залізна вузда” у знаменитому пам’ятнику Петру перетворюється в скам’янілого, байдужого бовдура, що, зірвавшись із місця, переслідує бідного збожеволілого Євгенія: И у всю ніч безумець бедный, Куди стопи не обертав, За ним усюди Вершник Мідний З важким тупотом скакав. Мідний вершник це, звичайно, не Петро, що “могущ і радісний, як бій”, що “весь, як божия гроза”.

Мідний вершник це перетворення Петра, що відбулося (з ним і його справою) за минуле століття. Безсумнівно, головним для автора стає різкий контраст між вступом і основною, сюжетною, оповідальною частиною поеми. Навіщо ж потрібний цей контраст? Яка його значеннєве навантаження? На це питання дивно точно відповів Д. Гранін у нарисі “Два лики”. Через всю поему, через весь її образний лад проходить двоїння осіб, copyright

Збережи - » Мідний Вершник. Два герої . З'явився готовий твір.

Мідний Вершник. Два герої

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.