Мцыри як романтичний герой

Лермонтов був закоханий у Кавказ із самого раннього дитинства. Величчя гір, кришталева чистота й одночасно небезпечна сила рік, яскрава незвичайна зелень і люди, волелюбн і горді, потрясли уява великоокої й вразливої дитини. Може бути, тому ще замолоду Лермонтова так залучав образ бунтаря, на порозі смерті произносящего гнівне протестуюче мовлення (поема “Сповідь”, 1830 рік, дія відбувається в Іспанії) перед старшим ченцем. А може, це було передчуття власної смерті й підсвідомий протест проти чернечої заборони радуватися всьому той, що дається Богом у цьому житті. Це гостре бажання випробувати звичайне людське, земне щастя й звучить у передсмертній сповіді юного Мцыри – героя однієї із самих чудових лермонтовских поем про Кавказ (1839 рік – зовсім мало часу вже залишалося в самого поета). Перед “Мцыри” була написана поема “Утікач”.

У ній Лермонтов розвиває тему кари за боягузтво й зрадництво. Короткий сюжет: зрадник боргу, що забув про батьківщину, Гарун утік з бойовища, не помстившись ворогам за загибель батька й братів. Але втікача не прийме ні друг, ні кохана, ні мати, навіть від трупа його все відвернуться, і ніхто не віднесе його на цвинтар. Поема призивала до героїзму, до боротьби за волю вітчизни. У поемі “Мцыри” Лермонтов розвиває ідею мужності й протесту, закладену в “Сповіді” і поемі “Утікач”.

В “Мцыри” поет майже повністю виключив любовний мотив, що грав настільки значну роль в “Сповіді” (любов героя-ченця до черниці). Цей мотив відбився лише в короткій зустрічі Мцыри із грузинкою в гірського потоку. Герой, перемагаючи мимовільний порив молодого серця, відмовляється від особистого щастя в ім’я ідеалу copyright

Збережи - » Мцыри як романтичний герой . З'явився готовий твір.

Мцыри як романтичний герой

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.