Літературна діяльність Костянтина Михайловича Симонова

К.М. Симонов (1915 – 1979). Літературна діяльність Костянтина Михайловича Симонова була різноманітною. Він писав повісті й романи, публіцистику й п’єси, кіносценарії й літературознавчі дослідження. Однак починав Симонов з віршів, і довгий час у свідомості читача він був насамперед поетом. Те, що відбулося з його віршами в роки Великої Вітчизняної війни, – рідкий випадок у поезії. Їх знали все – на фронті й у тилу. Їх друкували в газетах, особливо охоче у фронтових, них читали по радіо й з естради. Не було людини в ті роки, що не знав би “Чекай мене, і я повернуся…”, “Якщо доріг тобі твій будинок”, “Майор привіз хлопчиська на лафеті…”, “Ти пам’ятаєш, Алеша, дороги Смоленщини…”.

Але після війни Симонова почав займатися більше іншими видами літератури – поезія відійшла убік. І вже наприкінці творчого шляху він навіть сумнівався: “У мене, чесно говорячи, немає відчуття, що є поезія Симонова. Є деякі більш-менш популярні вірші. І є вірші, які я сам люблю. І є кілька віршів, які сполучають і те й інше…” Породжені війною, що несуть її конкретні прикмети, вірші Симонова звернені до загальнолюдських цінностей і проблем. Поет справедливо вважає, що ті грізні роки дали надійні й нестаріючі моральні критерії:

  • Не щоб знеславити когось,
  • А щоб зазнати до дна,
  • Зима сорок першого року
  • Нам верною міркою дана
  • Мабуть, і нині корисно,
  • Не випустивши пам’ять із рук,
  • Тією міркою, прямій і залізної,
  • Перевірити кого-небудь раптом!

Симонов затверджував, що суть поезії в силі почуття. У його власних віршах ця сила, з’єднана з исповедальной щирістю й звернена до болючих крапок часу, створює неповторний поетичний стиль. Сьогодні з ім’ям Симонова-поэта по праву суперничає ім’я Симонова-прозаика. Його книги “Живими й мертві”, “Солдатами не народжуються” не загубилися серед інших добутків про війну. В останні роки життя К.М. Симонов працював над мемуарами “Очами людини мого покоління”. Довгі роки письменник перебував у самій гущавині найважливіших подій, і його оповідання “про час і про себе” становить особливий інтерес, має більшу цінність.

Збережи - » Літературна діяльність Костянтина Михайловича Симонова . З'явився готовий твір.

Літературна діяльність Костянтина Михайловича Симонова

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.