Космічна, повітряна й морська розвідка

Космічні апарати ВР США - “Семос М”, “Кихоул” (КН-11,12). “Семос М” (”СМ”) призначений для ведення детальної ФР. На його борті встановлена довгофокусна фотокамера, що забезпечує лінійний дозвіл по місцевості 15 див. “СМ” запускається на полярні орбіти з нахилом до площини екватора 96,5 гр. Видалення від поверхні Землі - від 125-140 км (перегей) до 315-420 км (апогей). Доставка знятої плівки здійснюється за допомогою спеціальних капсул. Кожна капсула має гальмовий двигун і парашутну систему. Час існування на орбіті - 160 доби. “Кихоул” (”ДО”) призначений для одержання видової інформації за допомогою електронно-оптичної апаратури розвідки сканирующего типу. Лінійна розв’язна здатність - порядку одного метра. Особливості: дані розвідки передаються на Землю по радіоканалі, апаратура забезпечує зображення місцевості навіть у нічний час. “ДО” запускається на полярні орбіти з нахилом орбіти до площини екватора 96,9 гр. Видалення від поверхні Землі - від 340-350 км (перегей) до 410-515 км (апогей).

Космічні апарати РеР - “Феррет Д”, “Джамсит”, “НОСС” і “ССУ”, “Аквакейд”, “Шале”, “Лакросс”. “Феррет Д” призначений для ведення детальної РТР. Запускається на кругові полярні орбіти з висотою 500 км. Час ведення розвідки - близько 7 мінут. “Джамсит” призначається для ведення РР і РТР. Запускається на витягнуті еліптичні орбіти. Видалення від поверхні Землі - від 500 км (перегей) до 3900 км (апогей). Розвідка ведеться на вилучених ділянках траєкторії. Час розвідки - 8 годин. Нахил орбіти до площини екватора - 69 гр. “НОСС” і ” ССУ ” призначений для виявлення, визначення місця розташування й ідентифікації надводних кораблів і підводних човнів у світовому океані по радіовипромінюваннях їх РеС. Запускаються серіями по 4 супутника. Один є основним (”НОСС”) і 3 допоміжних (”ССУ”). Це необхідно для утворення пеленгационной бази (супутники рознесені в просторі) і точного визначення координат об’єктів, що розвідуються. Нахилення орбіти до площини екватора - 63 гр. Орбіта кругова з видаленням від Землі на 1100 км. На супутниках установлюється апаратура РР і РТР, а на “ССУ” - апаратура ИКР і Свч-Радіометр. “Аквакейд” (”А”) і “Шале” призначені для ведення РР і РТР. Для “А” основної є РР, для “Шале” - РТР. Супутники запускаються на геостаціонарні орбіти з висотою 40000 км. “Лакросс” призначений для ведення РЛР. На борті встановлюється радіолокатор зі швидким оглядом простору. Космічні апарати комплексної розвідки: “Ласп” (”Big Bird”). На нього встановлюється апаратура оглядової детальної фоторозвідки, апаратура ТЛВР, ИКР, РТР. Для ведення оглядової ФР використовується фотокамера з фокусною відстанню 67 див і лінійним дозволом на місцевості порядку 1 м. Дані оглядової ФР передаються на Землю по радіоканалах і призначені для оперативного виявлення найбільш важливих об’єктів з наступною цілевказівкою для засобів детальної ФР. Для ведення детальної ФР використовується фотокамера з фокусною відстанню 244 див, що забезпечує лінійний дозвіл 3050 див. Дані детальної ФР передаються на Землю за допомогою капсул. Нахил орбіти до площини екватора становить 96,5 гр. Мінімальне видалення від поверхні Землі - 120-140 км (перегей), максимальне - 280 км (апогей). На космічних апаратах розташований спеціальний покажчик для маневрування на орбіті. Час активного існування - близько 260 доби

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗАСОБІВ КОСМІЧНОЇ РОЗВІДКИ

  1. Створення космічної системи всепогодної розвідки:
  • 3-4 ИСЗ типи “Кихоул”;
  • 3-4 ИСЗ типи “ОВР” (для РЛР, ИКР);
  • 2 ИСЗ - ретранслятори
  1. Створення космічної системи комплексної розвідки, що передбачається використовувати як доповнення до космічної системи “НОСС і ССУ” (”Програма ИТСС”): 2-3 ИСЗ (для ФР, ИКР, РЛР).
  1. Розробка космічної системи РР і РТР, що повинна замінити космічні апарати “Аквакейд” і “Шале” (”Програма 980″). В апаратурі розвідки будуть використовуватися антенні системи з розміром дзеркала 60 м. В апаратурі РР і РТР використовується новітня елементарна база. Квазістаціонарна орбіта - 32-39 тис.км.
  1. Розробка космічної системи тактичної розвідки на сухопутних ТВД. Супутники цієї системи будуть мати на борті апаратуру ФР, ТЛВР, ИКР, РТР, РЛР.
  1. Використання для ведення розвідки космічних апаратів серії “Шаттл”:
  • доставка й виведення на орбіту супутників-шпигунів;

розміщення на борті комплексу автономної апаратури

ПОВІТРЯНА РОЗВІДКА (ВР)

НАПРЯМКУ ВДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗАСОБІВ ПОВІТРЯНОЇ РОЗВІДКИ

  1. Фірма “Локхид” розробляє літак, що заміняє SR-71:
  • швидкість до 5М (6 тис. км/ч);
  • висота польоту до 30 км.
  1. Тактична розвідка: на базі F-16 літак на заміну RF-4C і RF-4E.
  1. Висотний літак на базі “Стеллс” (практично не бачимо).
  1. Створення літаків повітряно-космічної розвідки
  1. Удосконалювання апаратури:
  • збільшення дальності дії;
  • збільшення швидкодії й продуктивності;
  • удосконалювання комплексного використання;
  • застосування нової елементарної бази
  1. Використання для розвідки літаків “Авакс”.

МОРСЬКА РОЗВІДКА (МР)

МР ведеться спеціальними розвідувальними кораблями, бойовими кораблями й підводними човнами, кораблями спостереження за космічним простором, допоміжними судами ВМС, судами пасажирського, торговельного й рибальського флотів, а також стаціонарними й позиційними засобами ГАР і ММР.

Всі стаціонарні засоби ГАР спецслужб США об’єднані в систему, пости якої розташовуються в районах Тихого й Атлантичного океанів. Система “Сосус”: пости - берегові гідроакустичні станції з винесеними у відкрите море на відстань 1000 км гідрофонами, з’єднаними зі станцією кабелем. У районах, не охоплених стаціонарною системою ГАР, розміщаються позиційні засоби ГАР, які являють собою гідроакустичні радіобуї, оснащені апаратурою ГАР і засобами передачі разведданних по радіоканалах. Для одержання інформації використовуються літаки-ретранслятори. Крім позиційних і стаціонарних засобів ГАР використовуються буксируемие за кораблями на тросі довжиною близько 1000 м засобу ГАР. У таких засобів дальність виявлення - до 500 км, дальність розпізнавання - до 150 км.

НАПРЯМКУ ВДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗАСОБІВ МОРСЬКОЇ РОЗВІДКИ

  1. Розширення мережі постів системи “Сосус”.
  1. Більше широке використання апаратури розвідки, принцип дії якої заснований на використанні таких демаскуючих ознак як температура сліду, радіаційний слід, наявність у сліді різних домішок, локальна зміна магнітного поля Землі
  1. Комплексне використання засобів морської й повітряної розвідок
  1. Розширення використання засобів ГАР.
  1. Поліпшення характеристик апаратури

НАЗЕМНА РОЗВІДКА

Наземна розвідка ведеться зі стаціонарних, напівстаціонарних і рухливих постів розвідки, які розміщаються уздовж границь нашої країни й на території нашої країни. При веденні розвідки на території нашої країни використовуються будинки посольств, консульств, торговельних представництв, а також місця проживання й відпочинку іноземців, переміщення іноземців по території нашої країни. Для збору інформації про об’єкти, доступ до яких утруднений, використовуються автономні розвідувальні станції, закамуфльовані під місцеві предмети й занедбані в район об’єкта. Автономні станції крім засобів розвідки містять у своєму складі засобу радіопередачі (дальність передачі - до 500 км, на приймальні пункти - до 10 км).

МОДЕЛЬ ТЕХНІЧНОЇ РОЗВІДКИ

Pages: 1 2

Збережи - » Космічна, повітряна й морська розвідка . З'явився готовий твір.

Космічна, повітряна й морська розвідка

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.