Ідейно-художня своєрідність повести “Капітанська дочка” – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”

Повстання показане очами супротивника повсталих. Честь Гринева не дозволяє йому написати неправду, тому він викладає події непредвзято, не ідеалізуючи повсталих, – тим весомее його свідчення чесного супротивника. Причини повстання носять об’єктивно-історичний характер: юрби колодників, які бачить Гринев, під’їжджаючи до Оренбурга; знівечений башкирец. У порівнянні з «Дубровским» в «Капітанській дочці» по-новому осмислюється роль особистості проводиря повстання. Пугачов – мужик, не романтичний герой; образ неоднозначний. Пушкіна не приховує, що Пугачова підтримували широкі маси народу, які не могли складатися з одних лиходіїв. Образ народного вождя Пугачова, народнопоэтического ідеалу доброго, справедливого царя, протипоставлений бездарності царських генералів. Образ Пугачова створюється й за допомогою фольклорних елементів.

Позиція автора глибше й историчнее позиції Гринева, якому не все дано зрозуміти. Пушкіна пояснює, що жорстокість із боку повсталих мотивована споконвічною жорстокістю з боку уряду, – читач заглиблюється в історичні причини повстання. Гриневу не зрозуміле прагнення народу до волі, а Пушкін розуміє визвольну стихію повсталих

Збережи - » Ідейно-художня своєрідність повести “Капітанська дочка” – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка” . З'явився готовий твір.

Ідейно-художня своєрідність повести “Капітанська дочка” – Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.