Доля князя Олега (по вірші А. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега») (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Доля князя Олега (по вірші А. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега») (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега”

Легенда про смерть князя Олега вразила уяву А. С. Пушкіна, і він поетично відтворив її у своїй знаменитій баладі «Пісня про віщого Олега».

Коли читаєш «Пісню…» Пушкіна, далекий час виникає в уяві як живе. Поет не просто переказує легенду, а змушує нас почути стародавнє мовлення, побачити, як «із дружиною своєї, у цареградской броні, князь по полю їде на вірному коні», а «з темного лісу назустріч йому йде натхненний чарівник». Ми немов присутні при зустрічі князя Олега з волхвом-віщуном.

Олег - розумний і справедливий владика, «здатний воїн», славною перемогою прославивший своє ім’я. По переказі, князь Олег мужньо боровся з хазарами, опанував столицею Візантійської імперії - Константинополем (росіяни називали його Царьград). Ідучи звідти, у знак перемоги він прибив на воротах міста свій щит.

«Натхненний чарівник» пророкує князеві Олегу майбутнє. З його мовлення ми довідаємося, що князя чекає «чудова доля», що «заздрить недруг». Олегу допомагає «незримий хоронитель», тому «під грізною бронею» він не відає ран. Ні «синього моря оманний вал», ні пращ, ні стріла, ні «лукавий кинджал» не страшні князеві. Але смерть прийме він від коня свого.

Мені здається, що князь не зовсім вірить чарівникові, адже, почувши пророкування,

Олег посміхнувся - однак чоло

И погляд омрачилися думою.

Він прив’язаний до коня, як до вірного друга, «гладить і тріпає» його по шиї крутої. Для князя Олега його кінь - «вірний слуга», учасник всіх бойових походів, з ким разом прожита славне життя. Як же повірити в те, що бойовий товариш може послужити причиною смерті? Олег намагається обдурити долю, відмовившись від улюбленого коня. Ми начебто чуємо його прощальні слова:

Прощай, мій товариш, мій вірний слуга,

Розстатися настало нам час:

Тепер відпочивай! Уже не ступить нога

У твоє позлащенное стремя.

Через багато років, вернувшись із походів, князь згадує про свого вірного товариша. Почувши про його смерть, Олег, як йому здається, перемагає в суперечці із провісником і «хоче побачити він кістки коня». Наступивши на череп, князь іронічно спростовує пророкування:

Отож де таїлася погибель моя!

Мені смертию кістка загрожувала!

Але, виявляється, чарівник не помилився:

З мертвої глави гробова змія,

Сичачи, тим часом виповзала.

Жах охоплює від передчуття неминучої загибелі цієї мужньої людини, що прославили себе в суворих походах і прожившего славнім житті.

А. С. Пушкін не тільки поетично осмислив «преданье старовини глибокої», доніс до нас історію життя й смерті «віщого» князя Олега, але й створив яскраві, що запам’ятовуються образи й характери.

Збережи - » Доля князя Олега (по вірші А. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега») (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега” . З'явився готовий твір.

Доля князя Олега (по вірші А. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега») (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега”





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.