Чацкий і Молчалин як герої-антиподи (по комедії А. С. Грибоєдова «Горі від розуму»)

Поява «Горі від розуму» стало одним з головних подій у літературному житті 1824-1825 років. чи Можуть однолітки, люди з того самого суспільства, мислити й жити зовсім по-різному? Так, можуть. Один Із самих яскравого приклада – Чацкий і Молчалин. Мені здається, головне, що розділяє Чацкого з фамусовским суспільством, виражено в одному рядку – «Служити б Рад, прислужуватися б нудно».

Ідеал Чацкого – беззавітне служіння Вітчизні, своєму народу, без користі, без Розрахунку. У ньому горить вогонь 1812 року. Він, що побував за кордоном, з жахом усвідомить, що «французик з Бордоіль» Ближче людям його кола, чим рідний народ-переможець, а про волю, його ідеалі, і мови не йде. І чесний, шляхетний по натурі, він не може залишити це так і виїхати вболівати й зітхати куди-небудь Подалі.

Він людина боротьби, і він бореться. А що ж Молчалин? Йому прислужуватися не нудно – навпаки, він життя не мислить без цього. Для нього ідеал – це Положення туза, і не важливо, яким шляхом його досягти

Він здається жалюгідним у своєму догідництві, до нього важко Випробовувати щось, крім презирства й відрази. Але Молчалин – страшнейшая фігура. Він був, є й, напевно, Буде в усі століття, тому що такі люди, як амеби, можуть міняти свою форму, погляди, думки як оком змигнути. Це не Фамусов із що закостеніли, але постійними принципами. Адже, будь у той час перевагу на стороні Чацкого, Молчалин був би з ним. Через чималий проміжок часу Островський написав «На всякого мудреця досить простоти», а тип Молчалина зберігся, мало того – він виявився навіть потрібний! І от це дійсно страшно.

Пропасти між Чацким і Молчалиным не тільки в їхньому поводженні, думках, але й у їхніх почуттях. Любов, найбільше З людських почуттів, для Молчалина лише одні з коштів просування по службовим сходам. Для Чацкого ж Любов – святиня. Він «не відає обману й вірить вибраній мрії». І тому з таким болем переживає трагедію Софії

Усе – суєта. Всі минаючий сон. І світло зірки – світло загибелі миттєвої. all so ch. ru 2001 2005 И людина – ніщо. Порошиною у світі він, Але біль його громаднее Всесвіту. Молчалин.

Вічний образ, що переходить зі століття в століття. Але Чацкий, згорівши дотла, відроджується в кожному столітті, як Фенікс, щоб, знову згорівши, залишити після себе заклик до боротьби, що буде, як заклик до волі, як Клич, як попередження: «Незабаром гримне бура!…» Значення «Горі від розуму» дуже важко переоцінити. Можна годинниками говорити про п’єсу як про найбільше літературному Творі, про її мову й вірш, про п’єсу – громовому ударі по суспільству Фамусовых, Молчалиных, Скалозубів, про П’єсу – драмі «про катастрофу розуму людини в Росії».

Майже кожний рядок став прислів’ям. «Горі від розуму» увійшло в Скарбницю світової культури

Збережи - » Чацкий і Молчалин як герої-антиподи (по комедії А. С. Грибоєдова «Горі від розуму») . З'явився готовий твір.

Чацкий і Молчалин як герої-антиподи (по комедії А. С. Грибоєдова «Горі від розуму»)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.