Чацкий і Молчалин як антиподи-герої-антиподи. (По комедії А. С. Грибоєдова «Горі від розуму» )

Комедія Олександра Сергійовича Грибоєдова “Горі від розуму” стала подією в російській літературі початку XIX століття, з’явилася найрідшим зразком викривального, сатиричного її напрямку. Головний герой комедії – Олександр Андрійович Чацкий. В образі Чацкого Грибоєдов уперше в російській літературі на весь зріст показав “нового” людини, натхненого піднесеними ідеями, що піднімає бунт проти реакційного суспільства в захист волі, гуманності, розуму й культури людини, що допитливо ится нові, більше зроблені форми життя, що виховує в собі нову мораль, що виробляє новий погляд на мир і на людські відносини. Це образ сміливого й непримиренного борця за справу, за ідеї, за правду, що гостро столкнулись із суспільством реакціонерів і кріпосників, оббреханого й ображеного цим суспільством, але не смирились перед ним. Саме Чацкий втілив риси такого “нового” людини. У фамусовском суспільстві він почуває себе самотньо.

Чацкий – син покійного друга Фамусова, ріс і виховувався із Софією. Потім перестав відвідувати їхній будинок. Софія скаже: Так, із Чацким, щоправда, ми виховані, росли; Звичка разом бути день кожний нерозлучно Зв’язала детскою нас дружбою; але потім Він з’їхав, уже в нас йому здавалося нудно, И рідко відвідував наш будинок; Потім знову прикинув закоханим Вимогливим і засмученим!!. Гострий, розумний, красномовний, У друзях особливо щасливий, От про себе задумав він високо… Полювання мандрувати напала на нього, Ах! Якщо любить хто кого, Навіщо розуму шукати і їздити так далеко?

Спочатку Чацкий виїхав з Москви в Петербург. Там він, видимо, зайнявся літературною діяльністю. Фамусов про нього говорить: « Він малий з головою, і славно пише, переводить». Потім надійшов на службу, «з міністрами мав зв’язок, потім розрив».

За три роки відсутності в Москві Олександр Андрійович встиг і послужити, про що згадував на балі із Платоном Михайловичем: У полицю тебе я знав? лише ранок: ногу в стремя И носишся на борзому жеребці; Осінній вітер дми, хоч попереду, хоч із тилу. Після виходу у відставку їздив у свій маєток і, імовірно, намагався полегшити доля кріпаків. Не зрячи Фамусов робить йому вселяння: «Именьем, брат

Не управляй помилкове». Потім він лікувався на кислих водах, тобто побував на Кавказі, а потім виїхав за кордон. Цьому шляхетному образу в комедії Грибоєдова протистоїть образ Молчалина. Якщо Чацкий син знатного московського дворянина й виховувався він у його будинку, то Молчалин людина більше низького походження. Він з милості “пригрітий” Фамусовым, хоча, безумовно, йому “потрібний”.

Молчалин має багатьма діловими якостями, досить утворений. Фамусов про Молчалине: Безрідний пригрів і ввів у моє сімейство Дав чин асессора й взяв у секретарі: У Москву переведений через моє содейство; И будь не я, коптів би ти у Твері. Зіткнення між Чацкими Молчалиным це конфлікт між носіями протилежних якостей дворянської молоді того часу

Молчалин, не в приклад Чацкому, людині розумному й шляхетному, розумний і підлий. Основні якості його натури низькість, підлість, які він уміло приховує. Він безсловесний тільки тому, що він “у невеликих чинах”. Це розважливий гравець, що заради свого благополуччя продасть що й кого завгодно.

До якого цинізму й низькості потрібно дійти, щоб використовувати закоханість у себе дочки багатої людини! Софія потрібна Молчалину, тому що вона може “слівце замовити”. У поглядах на громадські порядки, на виховання й утворення, громадянський обов’язок і службу, національну культуру, у поминанні змісту. і мети життя Чацкий протистоїть суспільству невігласів і кріпосників

Плітки, наклеп от основне знаряддя боротьби цього суспільства з такими людьми, як Чацкий. Влучне, вільне, полум’яне слово зброя Чацкого. Це сильне, по істині разюча зброя. Примітний монолог Чацкого “А судді хто?”. copyright

Збережи - » Чацкий і Молчалин як антиподи-герої-антиподи. (По комедії А. С. Грибоєдова «Горі від розуму» ) . З'явився готовий твір.

Чацкий і Молчалин як антиподи-герої-антиподи. (По комедії А. С. Грибоєдова «Горі від розуму» )

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.