Центральний персонаж оповідання Т. Манна «Хазяїн і собака» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Центральний персонаж оповідання Т. Манна «Хазяїн і собака»

Баушан центральний персонаж оповідання Т. Манна «Хазяїн і собака» (1918), короткошерста німецька лягава, «якщо поставитися до такого визначення не дуже прискіпливо, а прийняти його з належною крупицею гумору». Історія Б. невіддільна від історії його господаря - письменника. Т. Манн, який визначив в одному з листів жанр цієї історії як «прозаїчну ідилію», більш ніж де-небудь у своїй художній прозі, розповідає тут про себе самого: про устрій домашнього, робочого та дозвільної життя, про світські обов’язки. Можливо, ніде події його внутрішнього життя не зображуються так повно і з такою несподівано інтимної сторони.

Автор детально, не приховуючи захоплення, малює зовнішній вигляд свого красеня, констатує наявність плебейської «борідки», рішуче позбавляє «друже Баушана» права на породу. Гордовито і захоплено автор описує мисливські подвиги Б.; з щирим співчуттям, хоча не без частки задоволення, обгрунтовує причини занурення пса в «світову скорботу», коли той позбавлений головної радості в житті - прогулянки з господарем; із протокольною точністю, щоб не впасти в патетику, відтворює хроніку перебування «нервового і недокрівних» Б. в клініці; розчулено-самовдоволено фіксує люті й беззвучні танці Б. при зустрічі; не без збентеження розповідає про сисним почутті провини, коли «самим підлим чином зраджує сиротливо сіре плямочка», яким здається видали обманутий в надії на прогулянку невтішний Б. Для господаря чарівно «селянське» чарівність Б., з його прямотою і простодушністю, страхом перед покаранням і болем, затятим небажанням виконувати «безглузді», не виправдані необхідністю накази (наприклад, фізична нездатність Б. долати штучний бар’єр тоді як природний, скажімо огорожа, - дається йому без жодних зусиль), він радіє здібності Б. сидіти якось по-своєму, широко, по-мужицьки розставивши лапи.

Автор стверджує, що в цілому добре розуміє свого героя і друга, але визнає, що є і щось незрозуміле в його поведінці. Наприклад, сфера незбагненно складних, зазначених елементами ритуалу відносин з чужими собаками. Автор списує з натури - в міру здібностей людини і великого письменника - це відчуття і поведінку своєї собаки: «Ну і господар у мене! Хіба це господар? Дрянь, а не господар ». Т. Манн посміюється над Б., сміється над власною вразливість проявом собачого презирства, але, незважаючи на жартівливий тон, очевидно, що дружба з Б. для нього справа серйозна, а поблажливий тон швидше за все засіб уникнути сентиментальності.

Збережи - » Центральний персонаж оповідання Т. Манна «Хазяїн і собака» . З'явився готовий твір.

Центральний персонаж оповідання Т. Манна «Хазяїн і собака»





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.