Балада В. А. Жуковського «Світлана» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Балада В. А. Жуковського «Світлана»

Балада В.А. Жуковського «Світлана» є твором романтизму. Тут описані почуття, піднімає людини: «Милий друг далеко; Мені доля померти в смутку самотньою». Світлана любить, страждає, вірить, боїться, дуже багато почуттів вона відчуває у баладі.

Світлана є ідеальним героєм, героєм мрії Жуковського. Вона селянка, красуня, дуже добра, щаслива, що не зовсім можливо. Жуковський обдарував Світлану винятковим характером, тому що, хай навіть уві сні, вона йде на подвиг заради кохання.

Їй сниться сон, в якому до неї приходить улюблений, разом вони мчать до церкви, щоб повінчатися, і стоїть одна, вночі, навколо ні душі. Вдалині вона бачить вогник і йде на нього. Переповнена страхом, вона стукає у двері, та відкривається (трохи містики), і Світлана входить в будинок і бачить перед собою труну, ікони. Трясучись від страху, вона підходить до нього і бачить у ньому коханого:

… У хатинці труну, накритий

Білою запону;

Спасів лик в ногах стоїть;

Свічка перед іконою …

Ах! Світлана, що з тобою?

На чию зайшла обитель?

Страшний хатини порожній

Безмовних житель.

Входить з трепетом, в сльозах;

Перед іконою впала в прах,

Спасу помолилася;

І, з хрестом своїм у руці,

Під святим, що в куточку

Несміливо причаїлася …

Світлана, переборовши себе, залишається в будинку. Побачивши, що в труні лежить милий друг її, вона пробуджується (вона заснула, коли почала ворожити). У дійсності до неї насправді приїжджає друг її, в його очах все та ж любов, Світлана щаслива.

«Світлана» - твір романтизму, тому що це балада, а в XVIII - початку XIX ст. балада - твір розповідного характеру, що описує таємничі або драматичні події, що є характерною рисою романтизму. Це пасивний романтизм, тому що Жуковський веде читача від суспільної боротьби, чого в ці роки було чимало, у світ мрійливості, звертається до старовини, коли вірили в усі чудеса (у «Світлані» описуються ворожіння дівчат). Життя Світлани важка, але Жуковський «упокорив» її з цим. Романтісти-песимісти вважали, що допомога завжди прийде знову, якщо людина з доброю душею. Ось так і Світлана, добра дівчина, сидить і чекає свого милого. Повертаємося до чудес. Навіть сам Жуковський в кінці балади каже:

Посміхнися, моя краса,

На мою баладу;

У ній великі чудеса,

Дуже мало складу …

У баладі нещастя - це всього лише брехливий сон, щастя - пробудження.

Тим самим я довела, що балад «Світлана» - твір романтизму.

Збережи - » Балада В. А. Жуковського «Світлана» . З'явився готовий твір.

Балада В. А. Жуковського «Світлана»





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.