Багато зробив Ґете для популяризації…

Багато зробив Ґете для популяризації Просвітництва на теренах України. Особливо тісними були його зв’язки з Харківщиною, де на той час готувалися до відкриття першого в Україні університету.

Ґете переймався проблемою добору кращих професорів і викладачів для Харківського університету і вже з 1803 року (університет відкрито 1805 року) листувався з цього приводу з попечителем Харківського навчального округу С. Потоцьким. Ім’я Ґете було популярним у Харкові: ученого-просвітителя обрали 1827 року почесним членом Ради університету, а на виборах ректора він став одним із перших претендентів на цю посаду.

1795 року відбулося особисте знайомство Ґете з Іваном Орлаєм (1770-1829), вихідцем із Закарпаття. Це була людина енциклопедичних знань, яка зробила істотний внесок у розвиток різних галузей науки — медицини, ботаніки, орнітології, мінералогії, педагогіки, історії, етнографії. І Ґете і Орлая цікавили питання патології функції гуморальної системи. Обидва вчені захоплювалися музейною справою :,Ґете понад 13 років був меценатом Веймарської кунсткамери, Орлай чимало зробив для Петербурзької кунсткамери. 1806 року вчені двічі зустрічалися. Перша зустріч їх відбулася в Карлсбаді, друга— в Єні.

Орлай мав ступінь магістра словесних наук та доктора філософії, викладав у Кенігсберзькому університеті, був почесним членом багатьох вітчизняних та зарубіжних наукових товариств.

Збережи - » Багато зробив Ґете для популяризації… . З'явився готовий твір.

Багато зробив Ґете для популяризації…

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.